Siteyi Paylaş

Kırıkkale Duvar Ustası

Kırıkkale Duvar Ustası (Bölme Duvar Örme Ustası) Kırıkkale DUVAR örme uygulaması dışında Kırıkkale Dekorasyon olarakta Kırıkkale de alçı sıva, boya badana, duvar kağıdı, çatı yapımı ve tamir onarım, fayans, seramik, asma tavan, kartonpiyer, dış cephe boyama ve tadilat ile ilgili bir çok konuda hizmet vermekteyiz. Ana Sayfamız’dan Referans’lar bölümünden yapmış olduğumuz işlere göz atabilirsiniz.

Duvar Nedir?

Bina yapılarında, yapının cephelerini dış etkenlere karşı koruyan, iç bölümlerini isi birbirinden ayıran tuğla, ytong, alçıpan bölme, gaz beton, bims gibi malzemelerden duvar örme işlemi gerçekleşmektedir.

Kırıkkale Duvar Ustası (Bölme Duvar Örme Ustası)

İşlevlerine Göre Duvar

Gaz Beton (Ytong) Duvar: Ytong özelliklerinden sizlere bahsedecek olursak, ısı yalıtım, ses yalıtım ve yanmaz özelliği ile birçok avantajı bulunmaktadır gaz betonun. DUVAR USTASI olarak sizlere duvar bölmelerinizde kullanılmasını tavsiye ederiz. Duvar örüldükten sonrası ise kara sıvaya gerek kalmadan Alçı sıva ve Saten Alçı ile sıvanabilmektedir.

Gaz Beton Ölçüleri: 65x25x8.5cm – 65x25x10cm – 65x25x13.5cm – 65x25x15cm kalınlığında bulunmaktadır.

Tuğla Duvar: Günümüz itibari ile mahalle aralarındaki bina yapılarında sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Bina içi duvar ve bahçe duvarları gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Perde Duvar: Perde beton duvar, genelde temelden sonra zemin ve bahçe katlarında kullanılmaktadır. Perde beton ilk etapta demirler hazırlanıp bağlandıktan sonra tahtalardan kalıba alınarak beton dökülmektedir. Yeni yapılarda kısmen çatı katına kadar uygulanmaktadır perde beton duvar.

Alçıpan Bölme Duvar: Alçıpan uygulaması pratik bir malzeme olması sonucu ev, iş, ofis gibi alanlarda bölümlere ayırmak için en çok tercih edilen bir malzemedir.

UYGULAMA ALANLARINDAN BAZILARI